Architekt Wnętrz , projekty i aranżacja wnętrz I Starmach Studio I Rabka-Zdrój

  /  Aktualności   /  Aranżacja biura – funkcjonalna i stylowa przestrzeń do pracy
aranżacja biura

Aranżacja biura – funkcjonalna i stylowa przestrzeń do pracy

Aranżacja biura to niejednokrotnie spore wyzwanie. Zwłaszcza w przypadku nietypowego rozmiaru pomieszczenia może przysporzyć niemałych trudności. Przestrzeń do pracy musi być funkcjonalna, a jednocześnie stylowa. Spędzamy w pracy sporą część życia. Należy więc zadbać o to, by w biurze czuć się maksymalnie komfortowo. Jak zaplanować wnętrze biura? Podpowiadamy!

Aranżacja biura

Planując przestrzeń biurową musimy przede wszystkim zastanowić się, jakie są nasze potrzeby – jako firmy jak i pojedynczych pracowników. Rozwiązania muszą być dopasowane do charakteru pracy, a także indywidualnie do osoby. Inne wymagania powinny zostać spełnione w przypadku przestrzeni Open Space, a inaczej powinno zaplanować się pojedyncze biura. Tak samo będzie w przypadku sal konferencyjnych, przestrzeni zarezerwowanej na odpoczynek czy strefy gastronomicznej. Wszystko powinno mieć swoje miejsce, a przy tym być dostępne bez zbędnych przeszkód w każdej chwili.

Zaleca się także by całe biuro (firma) miała motyw przewodni (kolor, użyte materiały, faktury, meble), dzięki którym zostanie zidentyfikowana, a przede wszystkim zapamiętana. To szczególnie ważne w przypadku wszystkich branż, które przyjmują klientów i kontrahentów w siedzibie firmy.

Funkcjonalna i stylowa przestrzeń do pracy

W pracy spędzamy sporą część naszego życia. Powinniśmy na swoim stanowisku pracy mieć nie tylko zapewnione potrzebne narzędzia, ale także odpowiednio rozplanowane stanowisko, oświetlenie czy instalacje i urządzenia np. klimatyzacji, by mieć wszystko pod ręką, a przede wszystkim by czuć się komfortowo. Miejsce pracy to także wizytówka nasza i naszej firmy. To szczególnie ważne, gdy w pracy mamy kontakt z klientem.

To, jak wygląda nasza przestrzeń do pracy, może wiele o nas powiedzieć. I zachęcić – lub przeciwnie – zniechęcić klienta do podjęcia współpracy. W dobrze rozplanowanym, eleganckim, a przy tym stylowym wnętrzu zarówno pracownicy, jak i klienci poczują się wyjątkowo dobrze. A to sprzyja produktywnym działaniom! Taką przestrzeń powstała dzięki Starmach Studio w Rabce Zdrój, gdzie stworzyliśmy niezwykle kobiecą aranżację dla  NS Nail Studio – Salonu Stylizacji Paznokci.

Organizacja biura w domu

A co jeżeli czasem musimy skończyć projekt w domu? Lub stale pracujemy zdalnie, w domowym zaciszu? Przestrzeń na pracę powinna być oddzielona od reszty mieszkania. Jeżeli dom nie jest wystarczająco wielki warto wydzielić chociaż małą część na miejsce, które będzie służyć tylko i wyłącznie do pracy. Łatwiej wtedy o skupienie i mobilizację. Daje nam to także psychiczny komfort oddzielenia zawodowej sfery życia od prywatnej. Mamy także pewność, że wszystkie sprawy związane z pracą znajdują się w jednym miejscu. Starmach Studio stanęło przed wyzwaniem stworzenia przestrzeni do pracy, która została wydzielona w salonie domu jednorodzinnego.

 

Projekt wnętrza skrojony na miarę

Jeżeli marzysz o swoim własnym, indywidualnie zaprojektowanym i dopasowanym do Twoich potrzeb wnętrzu skontaktuj się ze Starmach Studio. Wykonujemy projekt koncepcyjny, projekt kompleksowy, jak również projekty poszczególnych pomieszczeń. Oferujemy konsultacje projektowe, wizualizacje, a także projekty on-line. Spotkajmy się i razem stwórzmy unikatowe aranżacje dla domu, mieszkania lub biura. Zachęcamy do kontaktu: Tel: +48 788 831 365 lub mail: [email protected]